Preparaty gruntujące wewnętrzne


Wzmocnienie podłoża oraz obniżenie i wyrównanie jego chłonności jest kluczowym elementem przygotowania ścian i sufitów przed malowaniem. W tym celu stosujemy preparaty gruntujące marki ADEXBUD.


Zastosowanie gruntów linii ADEXBUD Gruntorex gwarantuje uzyskanie trwałego efektu kolorystycznego, równomiernego krycia oraz obniżenia zużycia jednostkowego farby - cechy bardzo pożądane w pracach malarskich. 

Gruntorex W Eko


Uniwersalny ekonomiczny preparat gruntujący

Gotowy do użycia, ekonomiczny preparat gruntujący na typowe podłoża budowlane. Zmniejsza i wyrównuje nasiąkliwość podłoża, poprawia przyczepność farb i zapraw szpachlowych, zapobiega powstawaniu wykwitów, obniża kredowanie podłoża. Nie ogranicza przepuszczalności dla pary wodnej. Nie zawiera rozpuszczalników.


Opakowanie : 5 litrów

Gruntorex W Classic


Uniwersalny preparat gruntujący do stosowania wewnętrz pomieszczeń

Gotowy do użycia preparat gruntujący na typowe podłoża budowlane przeznaczony do gruntowania powierzchni pod wewnętrzne farby akrylowe i lateksowe oraz przed makładaniem klejów i zapraw budowlanych (wewnątrz budynków). Zmniejsza i wyrównuje nasiąkliwość podłoża, poprawia przyczepność farb, zapobiega powstawaniu wykwitów, wzmacnia podłoże. Nie ogranicza przpuszczalności dla pary wodnej. Nie zawiera rozpuszczalników.

 

Opakowanie : 5 litrów

Fagrunt Perfekt


Podkładowa lateksowa farba gruntująca pod farby akrylo­we, lateksowe, silikatowe i silikonowe

Wodorozcieńczalna farba gruntująca przeznaczona do podkładowego malowania ścian i sufitów na typowych podłożach budowlanych tj. tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych, na powierzchniach z płyt drewnopochodnych (OSB) oraz tapet z włókna szklanego. Obniża i wyrównuje chłonność podłoża oraz poprawia przyczepność farb nawierzchniowych (akrylo­wych, lateksowych, silikatowych, silikonowych). Zastosowanie FAGRUNT PERFEKT znacznie zmniejsza koszt prac malarskich. Do uzyskania zadowalającego efektu końcowego zwykle wystarcza użycie jednej warstwy FAGRUNT PERFEKT i jednej warstwy farby nawierzchniowej dekoracyjnej, np. KOLOR PERFEKT AKRYL lub antyretleksyjnej farby lateksowej z serii COLLATEX. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, także jako warstwa podkładowa przed aplikacją farby elewacyjnej z serii FASADA PERFEKT.


Opakowanie : 10 litrów, 5 litrów

Gruntorex C-Tech+


Grunt głęboko penetrujący

Głęboko penetrujący środek do gruntowania chłonnych, typowych mineralnych podłoży budowlanych jak betony zwykłe i komórkowe (np. gazobeton), mury z cegieł, bloczków i pustaków, tynki, podłoża gipsowe i anhydrytowe oraz płyt oraz płyt kartonowo-gipsowych i gipsowo-włókninowych przed stosowaniem klejów KERADEX oraz innych zapraw (w tym hydroizolacyjnych – IZOLADEX DUO i FOLII W PŁYNIE), farb, gładzi, itp. Zmniejsza i wyrównuje nasiąkliwość podłoża, poprawia przyczepność klejów do glazury, zapraw posadzkowych i innych zapraw budowlanych oraz tynków i farb. Zapobiega
powstawaniu wykwitów, obniża kredowanie podłoża. Nie ogranicza przepuszczalności dla pary wodnej.

 

Opakowanie : 5 litrów

Gruntorex WS-GRIP


Grunt szczepny

GRUNTOREX WS-GRIP jest gotowym do użycia preparatem gruntującym zwiększającym przyczepność do podłoża oraz do nowo nakładanych na niego warstw. Zawartość kruszywa zwiększa przyczepność dzięki znacznemu rozwinięciu efektywnej powierzchni pomiędzy warstwami przez stworzenie chropowatej warstwy szczepnej. Przeznaczony do aplikacji wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ogranicza przebijanie koloru z podłoża i powstawanie plam np. na powierzchni nowo nakładanych na niego warstw wykończeniowych innych produktów. GRUNTOREX WS-GRIP stanowi doskonały grunt na trudne podłoża, umożliwiając aplikację klejów, hydroizolacji i innych materiałów w sposób umożliwiający otrzymanie odpowiednich parametrów technicznych, nawet na wymagających podłożach takich jak płyty OSB, stare okładziny ceramiczne, lastryko i inne niechłonne podłoża mineralne.

Opakowani: 1,4 kg; 4 kg; 7 kg