Historia ADEXBUD


Rozwijamy się nieprzerwanie od wielu lat. To dzięki temu posiadamy niezbędne doświadczenie i znajomość branży, w której funkcjonujemy.

2020

 

Wprowadzenie nowych wzorników tynków strukturalnych cienkowarstwowych

 

Najnowsze trendy kolorystyczne w twardych oprawach wzorników książkowych, a w środku m.in. dobrze znany i lubiany MARMUREX TYNK - zapraszamy do sekcji Pliki do pobrania znajdującej się na stronie głównej serwisu adexbud.net lub do sklepu z farbami i tynkami jednego z naszych Partnerów Handlowych na terenie całej Polski.

2020

 

Kolejne nowości w ofercie:

Profesjonalna linia produktów hydroizolacyjnych oraz specjalistyczne preparaty gruntujące

 

Skuteczna hydroizolacja to niezbędna w nowoczesnym budownictwie bariera chroniąca przegrody budowlane przed działaniem wody. Jest stosowana do izolacji tarasów i balkonów przed opadami, a także ochrania zewnętrzne, zagłębione w ziemi, części budynku przed wpływem wody opadowej i gruntowej. Wewnątrz budynku stosujemy hydroizolację do izolacji ścian i podłóg przed zawilgoceniem w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki, natryski czy pralnie. Produkty hydroizolacyjne ADEXBUD, zarówno te jedno, jak i dwuskładnikowe, doskonale spełnią swoją funkcję w takich właśnie ochronnych zastosowaniach, a dzięki dedykowanym preparatom gruntującym odpowiednio przygotujemy powierzchnię przeznaczoną do zabezpieczenia przed działaniem wody. 

2019

 

Kalkulator produktowy oraz Mieszalnik Online dla Klientów ADEXBUD

 

Dzięki bezpłatnej aplikacji dostępnej pod adresem www.kalkulator.adexbud.net możesz w prosty sposób obliczyć koszt zakupu wszystkich produktów powłokowych marki ADEXBUD oraz wybrać kolor i wycenić koszty barwienia niezależnie od tego czy masz w ręku smartphone'a, tablet czy może korzystasz właśnie z laptopa. Podsumowanie tak przygotowanej kalkulacji można wysłać na dowolną skrzynkę e-mail.

Natomiast Kalkulator Mieszalnik skierowany do Partnerów Handlowych posiadających mieszalnik farb i tynków daje dostęp do stale powiększającej się bazy danych receptur systemy barwienia ACS marki ADEXBUD na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu w każdym miejscu na świecie!

2019

 

Wprowadzenie do produkcji nowych produktów cementowych oraz farb wewnętrznych

 

Dzięki oddaniu do użytku nowo powstałego zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu wyposażenego w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji suchej chemii budowlanej asortyment poszerza się o kolejne kleje i zaprawy cementowe.

Ponadto nowe trendy na rynku doprowadziły do wprowadzenia na rynek farbiarski m.in. sufitowej antyrefleksyjnej farby lateksowej czy paroprzepuszczalnej krzemianowej farby plamoodpornej do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jak łazienki, sauny czy baseny.

2018

 

Zwycięstwo ADEXBUD w konkursie INWESTYCJA ROKU - OŚWIĘCIM 2018

 

Decyzją Kapituły Konkursu pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Oświęcim - Pana Janusza Chwieruta , zrealizowana przez ADEXBUD inwestycja budowy nowego zakładu produkcyjnego przy ulicy Unii Europejskiej 40 została uhonorowana tytułem INWESTYCJA ROKU - OŚWIĘCIM 2018.

2018

 

Nowy wzornik listkowy Leomix260+

 

Dzięki nawiązaniu współpracy z renomowanym europejskim producentem dostarczamy naszym Klientom zupełnie nowy wzornik tynków i farb barwionych zgodnie z ADEXBUD COLOR SYSTEM+ (ACS+).

2018

 

GAZELA BIZNESU dla ADEXBUD po raz czwarty

 

Nasza firma po raz czwarty znalazła się wśród laureatów rankingu GAZELE BIZNESU przeprowadzanego przez firmę COFACE, organizowanego przez wydawcę czasopisma Puls Biznesu - Bonnier Bussines Polska.

Corocznie w rankingu, badany jest wynik firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji, weryfikacji podlegały wyniki finansowe osiągnięte w latach 2015-2016-2017. O przyznaniu wyróżnienia decydował  wyrażony w procentach przyrost obrotów ze sprzedaży.

2017

 

ADEXBUD laureatem kolejnego wyróżnienia GAZELA BIZNESU 

 

ADEXBUD na miejscu 192  wśród laureatów rankingu GAZELE BIZNESU 2017.  Firma nasza znalazła się po raz trzeci  wśród laureatów rankingu GAZELE BIZNESU przeprowadzanego przez firmę COFACE, organizowanego przez wydawcę czasopisma Puls Biznesu - Bonnier Bussines Polska.
Corocznie w rankingu, badany jest wynik firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji, weryfikacji podlegały wyniki finansowe osiągnięte w latach 2014-2015-2016. Weryfikacji podlegał wyrażony w procentach przyrost obrotów ze sprzedaży

2017

 

Rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu

 

Pierwszy etap inwestycji rozpoczęty. Na powierzchni 2 hektarów powstanie budynek produkcyjno - administracyjny o powierzchni 3 000 m2 wraz z linią produkcujną suchej chemii budowlanej.

2017

 

Pozyskanie finansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Podstawowym celem projektu było uruchomienie wytwarzania rezultatów projektu tzn. unikalnego systemu dociepleniowego 3NAg - No Net Nano Argent. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wdrożenie własnej innowacyjnej technologii produkcji Styrkleju Ag i Mineral Tynku Ag, które razem składają się na ww. system dociepleniowy.System dociepleniowy będzie wyróżniał się na rynku zastosowaniem nanosrebra zapewniającego właściwości sanityzujące oraz mikrorusztowaniem z włókien umożliwiającym rezygnację z siatki z włókna szklanego.

2016

 

Rozpoczęcie działalności w obszarze transportu i spedycji  międzynarodowej

 

Dzięki pozyskaniu  pojazdów o DMC 40 ton oraz niezbędnych uprawnień

i posiadanemu doświadczeniu firma ADEXBUD rozpoczęła działalność w obszarze transportu i spedycji międzynarodowej.

2016

 

Druga GAZELA BIZNESU dla ADEXBUD

 

ADEXBUD wśród laureatów rankingu GAZELE BIZNESU 2016.

W ogólnopolskim rankingu nasza firma zajęła 1506 miejsce.

2015

Pierwsza GAZELA BIZNESU dla ADEXBUD

 

ADEXBUD  wśród laureatów rankingu GAZELE BIZNESU 2015.

W ogólnopolskim rankingu nasza firma zajęła 1599 miejsce.

2015

Wprowadzenie do produkcji farb Collatex


Rosnące wymagania rynku doprowadziły do wprowadzenia na rynek  nowej linii lateksowych farb do wnętrz COLLATEX GOLD, SILVER oraz PREMIUM w najwyższych klasach ścieralności wg. normy PN-EN 13300:2002. 

2015

Uzyskanie Europejskiej Oceny Technicznej

( ETA ) dla systemu ATB TERM ST

 

NA wniosek ADEXBUD system ATB TERM ST otrzymał EUROPEJSKĄ OCENĘ TECHNICZNĄ.

2014

Rozpoczęcie prac nad projektem budowy nowego zakładu produkcyjnego

 

Coraz szerszy asortyment  oferowanych przez ADEXBUD produktów oraz plan poszerzenia oferty o produkty cementowe doprowadził do podjęcia decyzji o budowie nowego zakładu produkcyjnego w Oświęcimiu.

2014

Powołanie Adexbud Sp. z o.o. jako odrębnej firmy produkcyjnej

 

Wydzielenie ADEXBUD Sp. z o.o. jako odrębnego podmiotu gospodarczego pozwoliło na uporządkowanie zakresu wykonywanej działalności w ramach grupy ADEXBUD.

2013

Uzyskanie ETA dla systemu ATB TERM ST.

 

Pierwsza Europejska Aprobata Techniczna dla systemu dociepleń ADEXBUD.

2007

Rozpoczęcie działalności produkcyjnej


Analiza rynku chemii budowlanej doprowadził do podjęcia decyzji o rozpoczęciu prac nad własną linią produktów pod marką ADEXBUD. Pierwszym produktem wprowadzonym na rynek był cienkowarstowy tynk mozaikowy   MARMUREX  ktorego pierwsze partie produkcyjne zostały dostarczone do klientów  w roku 2007.

1998

Rozpoczęcie działalności hurtowni materiałów budowlanych ADEXBUD 


Rosnący popyt na materiały budowlane  doprowadził do podjęcia decyzji o otwarciu hurtowni materiałów budowlanych w Jawiszowicach, która z czasem stała się lokalnym liderem w sprzedaży systemów  dociepleń.